O škole

Dobrá každodenní práce podpořená zájmem rodičů o své děti i o komplexní výchovnou a uměleckou činnost školy je vizitkou naší ZUŠ L. Janáčka v Havířově. Práce s dětmi není jednoduchá, ale vždy smysluplná, tudíž uspokojující.

Pokud tato práce má mít jen částečnou spojitost s uměním, je navíc dobrodružná a krásná, přestože vyžaduje od malých muzikantů, jejich učitelů a rodičů nesmírnou trpělivost a pravidelné snažení. Ale výsledek vždy „stojí za to“.

Není přece důležité pouze to, zda je žák jako začínající hudebník úspěšný, nebo zda se mu stane hudba koníčkem či dokonce povoláním, ale mnohem důležitější je skutečnost, že poznal prostředí, styl práce, způsob myšlení a jednání, které mu otevřely dveře do jiného světa.

Proto patří poděkování nejen všem učitelům a ostatním zaměstnancům školy, ale především rodičům, prarodičům a těm, kdo umožňují tuto nevšední oblast života dětem poznat.

Přehled dalších článků | Datum: 16.10.2012

Název: Základní umělecká škola Leoše Janáčka,

Sídlo: Jaroslava Vrchlického 1471/1a,
736 01 Havířov - Podlesí
IČO 62331647
tel.: 59 64 11 064,607 208 729
e-mail: sekretariat@zuslj-havirov.cz
            reditelka@zuslj-havirov.cz
            zusljh@po-msk.cz

Organizace
Základní umělecká škola Leoše Janáčka
        je příspěvkovou organizací zřizovanou
                 Moravskoslezským krajem.

Rozpočet a střednědobý výhled rozpočtu příspěvkové organizace

Novelou zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, je s účinností od 21. 2. 2017 příspěvkové organizaci stanovena povinnost sestavovat rozpočet a střednědobý výhled rozpočtu, které schvaluje její zřizovatel.
Rozpočet příspěvkové organizace je plán výnosů a nákladů na kalendářní rok a střednědobý výhled rozpočtu je plán nákladů a výnosů na další dva roky následující po roce, na který je sestavován plán na kalendářní rok.
Povinnost zveřejnit návrh rozpočtu/střednědobého výhledu rozpočtu a schválený rozpočet/střednědobý výhled rozpočtu je zajištěna zveřejněním na internetových stránkách zřizovatele http://www.msk.cz/verejna_sprava/index.html.

Základní umělecká škola
Leoše Janáčka

OSLAVILI JSME 25. VÝROČÍ

ZUŠ Leoše Janáčka Havířov – Podlesí  oslavila ve školním roce  2015/2016 25. výročí svého založení. Již od svého vzniku v roce 1990 patří mezi organizace, které se v Havířově podílí na kvalitním uměleckém vzdělávání dětí a studentů a také na kulturním životě města.

Škola díky uměleckému tvoření žáků i pedagogů každý den ožívá tóny linoucími se z učeben, barvami vystavovaných obrázků, siluetami tanečníků a herců. Jejím cílem je nejen děti „něco naučit“, ale především ukázat jim cestu k tvůrčímu trávení volného času a pomoci jim najít krásu umění ve všech jeho podobách.

Každý rok škola pořádá desítky koncertů a představení, žáci výtvarného oboru se pravidelně prezentují na výstavách v prostorách školy. Ty se tak přirozeně stávají velkou galerií, která neodmyslitelně patří k charakteristické výzdobě budovy školy. A zároveň vystihují podstatu naší základní umělecké školy – přirozené propojení čtyř uměleckých oborů a vytvoření inspirativního prostředí pro děti, které se do ní budou rády vracet.

V letošním roce ZUŠ navštěvuje na 800 dětí, vyučuje je 37 pedagogů, a společně s rodiči, přáteli a partnery školy oslaví 25. výročí řadou zajímavých akcí.