1. září 2023

Dobrá každodenní práce podpořená zájmem rodičů o své děti i o komplexní výchovnou a uměleckou činnost školy je vizitkou naší ZUŠ L. Janáčka v Havířově. Práce s dětmi není jednoduchá, ale vždy smysluplná, tudíž uspokojující.

Pokud tato práce má mít jen částečnou spojitost s uměním, je navíc dobrodružná a krásná, přestože vyžaduje od malých muzikantů, jejich učitelů a rodičů nesmírnou trpělivost a pravidelné snažení. Ale výsledek vždy „stojí za to“.

Není přece důležité pouze to, zda je žák jako začínající hudebník úspěšný, nebo zda se mu stane hudba koníčkem či dokonce povoláním, ale mnohem důležitější je skutečnost, že poznal prostředí, styl práce, způsob myšlení a jednání, které mu otevřely dveře do jiného světa.

Proto patří poděkování nejen všem učitelům a ostatním zaměstnancům školy, ale především rodičům, prarodičům a těm, kdo umožňují tuto nevšední oblast života dětem poznat.

Přehled dalších článků | Autor: Dooffy | Počet přečtení: 10607x

Základní umělecká škola Leoše Janáčka, Havířov, příspěvková organizace