Mimořádné akce

V současné době jsou v činnosti základních uměleckých škol, a ve školství vůbec, patrná určitá specifika typická pro jednotlivé školy. Tato specifika jsou dána nejen samotným odborným zaměřením školy, ale často také iniciativou nadšených a obětavých jednotlivců nebo menších skupin z řad pedagogů, kteří jsou schopni vytvářet něco na první pohled nerealizovatelného, na co nemají v jiných školách odvahu nebo možnosti. A to je příklad i naší školy.

Z jistotou můžeme tvrdit, že na žádné základní umělecké škole v okolí, ale i na žádné nám známé základní umělecké škole, se během posledních nevytvořilo tolik pořadů muzikálového typu jako v té naší. Tyto pořady jsou nesmírně náročné na přípravu a realizaci a především na čas, ale také na finance. Vyžadují úzkou spolupráci všech vyučovaných oborů, dobrého koordinátora a schopného režiséra, v poslední době v osobě učitele literárně-dramatického oboru pana Josefa Bičiště.

Nejznámější z nich jsou Stonožka (2002) a Pohádka o princezně Janě (2004), na kterých spolupracovali i žáci jiných škol, především ZUŠ Pavla Kalety z Českého Těšína. V minulosti to byly také oblíbené dětské muzikály Komárková ženitba a Strašidla Františka Trnky.
 

Talent kvete na jaře 2024


Naše harfistka Lucie Žídková se účastnila projektu “ Talent kvete na jaře”.
Dostala příležitost zahrát si úplně poprvé v orchestru, ve kterém účinkovali talentovaní žáci ze Základních uměleckých škol Moravskoslezského a Žilinského kraje. 

Workshop Street dance 2024


V sobotu 23.3. 2024 proběhl na naší ZUŠ Workshop Street dance.
Úžasně milá, energická a nápaditá paní lektorka Monika Borovičková, předvedla našim žákyním nový taneční styl.

ÚŽASNÝ TALENT !

Letos na podzim se hned dvěma studentkám naší školy splnil velký sen. Obě sice studují jiný obor, ale svoje síly spojily při tvorbě knihy: Co mi šeptají andělé.
Autorkou je sedmnáctiletá Sofie Bradáčová. Studuje u nás literárně-dramatický obor pod vedením pana učitele Josefa Bičiště, již od 5. třídy základní školy.
pokračování ve článku....

Magický klavír Opava 23.11.2023

Na 11. ročníku krásné celodenní klavírní akce Magický klavír v Opavě reprezentovali naši školu tři žáci ze třídy paní učitelky Elišky Novotné. Zuzanka Cempírková získala  v konkurenci 29 klavírních postaviček  3. cenu se skladbou Vojtěcha Říhy "Pošťák roznáší balíčky". Martin Hypš a Tereza Hypšová pak v rámci workshopů pracovali pod vedením Lukáše Michela.

Mezinárodní taneční festival TANEC VALMEZ

Taneční oddělení se zúčastnilo ve dnech 13 - 14. 10. 2023 mezinárodního tanečního festivalu "Tanec Valmez". Patnáct tanečnic z naší školy se účastnilo hned několika seminářů, které se věnovaly scénickému a modernímu tanci. Mezi lektory byli výrazné osobnosti taneční scény jako Filip Staněk, Václav Kuneš, David Strnad, Vendula Kuželová, Hana Gallinová, Victoria Jakont, Larissa Dorella, Michaela Dzurovčíková, Francesca Amáte, Veronika Tokoli.

Máme rádi baroko 2023

Již 15. ročník nesoutěžní přehlídky „Máme rádi baroko“ proběhl ve čtvrtek 16. března 2023 v prostorách Církevní konzervatoře v Opavě.

Naše Základní umělecká škola zde měla díky Tereze Hypšové – žákyni 2. ročníku z klavírní třídy paní učitelky Elišky Novotné své zastoupení.

8. ročník Festivalu klavírní instruktivní literatury Gradus ad Parnassum

Od pátku 3. února do soboty 4. února 2023 na Fakultě umění Ostravské univerzity proběhl již 8. ročník Festivalu klavírní instruktivní literatury Gradus ad Parnassum. Program se letos zabýval problematikou české klavírní etudy a dílem Carla Czerného. Jádrem festivalu byl interpretační seminář, který vedl doc. MgA. Martin Kasík, PhD. pod jehož vedením si odnášeli inspiraci nějen žáci, ale všichni přítomní pedagogové, rodiče a ostatní účastníci.

Mezinárodní klavírní festival Magický klavír v Opavě

Již desátý ročník mezinárodního klavírního festivalu Magický klavír proběhl 24. listopadu 2022 v Opavě.
ZUŠ Leoše Janáčka na něm reprezentovali čtyři žáci z klavírní třídy Elišky Novotné. Nejmladší Tereza Hypšová a její bratr Martin Hypš,  
dále vystoupili sourozenci Rečičárovi: Agáta Rečičárová a Filip Rečičár.

7. ročník Festivalu klavírní instruktivní literatury Gradus ad Parnassum

V tradičním termínu pololetních prázdnin a následující soboty 4.-5.2.2022 hostila Fakulta umění Ostravské univerzity zájemce o klavírní hru, hudební pedagogiku a o tvorbu pro děti českých autorů. Letos byl festival zaměřen na osobnosti a dílo Emila Hradeckého a Milana Dvořáka, tedy skladatele, kteří se do značné míry inspirují jazzem. 

FESTIVAL MAGICKÝ KLAVÍR V OPAVĚ

Ve čtvrtek 18. listopadu proběhl 9. ročník festivalu Magický klavír v Opavě.  Naši školu na této krásné akci reprezentovali  Agátka a Filip Rečičárovi z klavírní třídy Doc. Elišky Novotné. 

Celkový počet článků: 23


Kontakt

Základní umělecká škola Leoše Janáčka, Havířov, příspěvková organizace
Sídlo: Jaroslava Vrchlického 1471/1a,
736 01 Havířov - Podlesí
IČO 62331647

tel.: sekretariát: 596 411 064
       sekretariát: 607 208 729
       ředitelka:    733 558 382
vstupenky na koncerty: 606 903 452
e-mail:
sekretariat@zuslj-havirov.cz
reditelka@zuslj-havirov.cz
zusljh@po-msk.cz

Další informace