ÚŽASNÝ TALENT !

11. ledna 2024

Letos na podzim se hned dvěma studentkám naší školy splnil velký sen. Obě sice studují jiný obor, ale svoje síly spojily při tvorbě knihy: Co mi šeptají andělé.

Autorkou je sedmnáctiletá Sofie Bradáčová. Studuje u nás literárně-dramatický obor pod vedením pana učitele Josefa Bičiště, již od 5. třídy základní školy. Dnes je ve 2. ročníku gymnázia BMA ve Frýdlantu nad Ostravicí. Už odmalička ráda psala a zúčastňovala se literárních soutěží.
Mezi nejdůležitější úspěchy patří například Cena Ivony Březinové nebo Zlatý oříšek, kde se umístila mezi sedm nejtalentovanějších dětí České republiky. Již v deseti letech jí rodiče vydali knižní prvotinu Kouzelná kniha.

Titul Co mi šeptají andělé napsala o několik let později, když jí bylo dvanáct. Nápad na napsání knihy vznikl na kurzu tvůrčího psaní, kterého se v roce 2018 zúčastnila. Právě letos dostala tato kniha šanci na vydání díky laskavé finanční podpoře společnosti Hyundai v rámci jejich projektu podpory mladých talentů. Celý rok 2023 na vydání knihy usilovně pracovala spousta lidí, například také jazykový korektor, jehož profese si Sofie nesmírně váží. Spoluautorským výtvarným partnerem je i naše studentka Elisa Pavlas, která navštěvuje výtvarné oddělení naší školy. Elisa letos maturuje na gymnáziu a jelikož by se výtvarnému umění chtěla věnovat i na vysoké škole, projevila zájem ilustrovat Sofiinu knihu, čímž nádherně podtrhla ducha příběhu a vtiskla postavám život.

Příběh samotný pojednává o jedenáctileté Anně, která má zvláštní schopnost vidět a komunikovat se svým andělem strážným. Ten jí provází nejrůznějšími životními situacemi, včetně těch nejtěžších, jako je například vážná nehoda jejích rodičů a zvykání si na nové lidi i prostředí v náhradní péči.

Tento podzim se tedy kniha konečně dostala do rukou čtenářům a my oběma dívkám přejeme hodně štěstí a úspěchů v budoucích tvůrčích počinech i v životě.
Přehled dalších článků | Autor: Pavla Lichosytová | Počet přečtení: 68x


Kontakt

Základní umělecká škola Leoše Janáčka, Havířov, příspěvková organizace
Sídlo: Jaroslava Vrchlického 1471/1a,
736 01 Havířov - Podlesí
IČO 62331647

tel.: sekretariát: 596 411 064
       sekretariát: 607 208 729
       ředitelka:    733 558 382
vstupenky na koncerty: 606 903 452
e-mail:
sekretariat@zuslj-havirov.cz
reditelka@zuslj-havirov.cz
zusljh@po-msk.cz

Další informace